sufit napinany z nadrukiem

Sufit napinany – dlaczego warto go mieć?

Pokój z widokiem na morze albo centrum samego Paryża – kto o tym nie marzy. O ile przyjemniej jest zasypiać i budzić się w takim miejscu! Takie rozwiązanie jest jednak zarezerwowane dla nielicznych, a jeśli już, to na krótko – z urlopu w końcu kiedyś trzeba wrócić i czar pryska. Ale czy na pewno? Z pomocą przychodzą sufity napinane!

Sufit napinany to specjalny materiał wykonany z wytrzymałej i lekkiej folii PCV, którą montuje się na konstrukcji złożonej z listew, przy użyciu wysokiej temperatury. Możesz więc zapomnieć o kurzu, brudzie i ogólnym chaosie jakiemu towarzyszy choćby montaż sufitów podwieszanych. Swój idealny „widok na” we własnym domu możesz mieć w zaledwie kilka godzin.

To rozwiązanie jest niekończącą się bazą pomysłów na nowoczesną i efektowną aranżację wnętrz. Dostępne są sufity z nadrukiem (dowolnym, więc wszystko zależy od Twojej wyobraźni), imitujące materiały, połyskliwe, matowe czy satynowe. Brzmi świetnie prawda?

Dobrym pomysłem dla małych pomieszczeń jest sufit lustro, który optycznie je powiększy i nada wrażenie dużej, swobodnej przestrzeni.

Właściwości techniczne i charakterystyka

Walory estetyczne są niezwykle ważne, ale nie można zapomnieć o stronie technicznej. Sufit dekoracyjny to materiał wodoszczelny i ognioodporny. Co to oznacza w praktyce? Brak możliwości zalania przez sąsiada i większe bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Te sufity będą strzałem w dziesiątkę dla perfekcyjnych pań i panów domu – materiał, z którego są wykonane jest również antystatyczny, czyli nie przyciąga kurzu i innych zanieczyszczeń. Dla ewentualnej domowej konserwacji wystarczy przetrzeć go delikatnie zwilżoną ściereczką z mikrofibry i… gotowe. Dodatkowo temu produktowi nie straszna jest wilgoć – powstała para wodna nie skrapla się na jego powierzchni i nie przedostaje do wnętrza materiału – dlatego z powodzeniem może być montowany w kuchni i łazience.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do sufitów z folii, to mamy jeszcze jedną zaletę! Dzięki niemu możecie ukryć nierówności, długoletnie i ciężkie do usunięcia plamy, nieestetyczne instalacje i rury, a także obniżyć wysokość mieszkania.

Poza tym folia PCV użyta do produkcji sufitów napinanych jest niezwykle elastyczna i trwała, a to znaczy brak jakichkolwiek uszkodzeń, marszczeń czy potrzeby wymiany na lepszy model, nawet jeśli mieszkacie w budynkach narażonych na szkody działań górniczych.

Czy jesteście już przekonani? Myślimy, że tak ☺