Zabudowa skosów

Zabudowa skosów i wnęk – nie taka straszna jak o niej mówią

Zabudowa skosów nie należy do najłatwiejszych zadań, to prawda. Jednak dziś dostępnych jest wiele różnorodnych rozwiązań, które z odrobiną wysiłku i kreatywności pozwolą na funkcjonalną i piękną aranżację wnętrz – na przykład na poddaszu.

Jednak skosy to nie tylko poddasze. Wszystko zależy od układu mieszkania i myśli architektonicznej w jakiej zostało stworzone. Skośne wnęki mogą pojawić się też pod schodami, szczególnie wylewanymi. To tworzy wspaniałą okazję do nietuzinkowego zagospodarowania przestrzeni, która nada wnętrzu charakteru, a przy okazji pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Zastanawiacie się jak to zrobić? Podpowiadamy!

Meble na wymiar – najlepsi przyjaciele skosów

Owszem, można zaplanować wszystko tak, by gotowe meble z salonu dopasować do wymagającej, skośnej przestrzeni. Jednak jest to proces czaso i pracochłonny – trzeba się przy tym nieźle napracować i dużo kombinować. Tylko po co, skoro można skorzystać z mebli na wymiar?

Meble na wymiar są nieocenione przy zabudowie skosów i wnęk. Koniec z dopasowywaniem mebli do wnętrza – to one idealnie dopasują się do Twojego mieszkania. To ogromny komfort, który zrzuca z Twoich barków ważny problem aranżacyjny. Meble na zamówienie zapewnią styl, funkcjonalność i wygodę. Z niczego nie musisz rezygnować.

Dzięki temu rozwiązaniu możesz dowolnie bawić się rozmieszczeniem dodatków i mebli, tworząc najbardziej śmiałe kompozycje. Nic Cię nie zaskoczy (negatywnie) bo wszystkie Twoje meble będą wykonywane zgodnie z wcześniej precyzyjnie ustalonymi przez fachowców wymiarami. Poza tym, meble na wymiar to gwarancja oryginalności i dbałości o każdy detal, w przeciwieństwie do produkcji masowych.

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić dużo miejsca, które jest szczególnie ważne w urządzaniu poddasza. Z systemem suwanym nie musisz więcej martwić się o to, czy otwarte drzwi uniemożliwią dotarcie do szafy, a może porysują stojący niedaleko stolik. Z drzwiami przesuwnymi wszystko masz pod kontrolą. Wybierając system suwany z kasetą możesz śmiało zapełnić przedmiotami lub meblami przestrzeń w jego pobliżu. Bezproblemowe użytkowanie gwarantuje wcześniej wspomniana kaseta, w którą chowają się drzwi.

Nowoczesne zabudowy wnęk

Drzwi w systemie suwanym i meble na indywidualne zamówienie to także idealne rozwiązanie dla zabudowy wnęk. Na rynku dostępne są również inne możliwości, w tym szafy wnękowe i moduły lub gotowe systemy np. renomowanej marki Raumplus. W tym przypadku warto z nich skorzystać – są precyzyjne opracowane i wykonane tak, by w sypialni, jadalni, kuchni czy salonie zapanował ład i porządek połączony z fascynującym designem. Można wybierać wśród systemów z ażurowymi koszami czy wysuwanymi bezszelestnie szufladami. Bogactwo wzorów i elastyczność wynikająca z dowolnego dopasowania się do potrzeb i wymogów klientów sprawia, że gotowe systemy zabudowy wnęk są bezkonkurencyjne.

Mit obalony – nie ma miejsc niemożliwych do aranżacji i zagospodarowania! W szczególności z pomocą salonu Marcas, do którego serdecznie zapraszamy po więcej ciekawych rozwiązań i porad.